Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KOLĘDOWANIE W KORBIELOWIE

Utworzono dnia 25.01.2016, 12:09

24 stycznia 2016 r. w niedzielę w  Karczmie Pod Borami  w Korbielowie odbyła się impreza folklorystyczna „Kolędowanie w Korbielowie”, adresowana do turystów odwiedzających naszą gminę w okresie ferii zimowych. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni oraz Karczma Pod Borami w Korbielowie.

W ogromnej, pięknej Karczmie Pod Borami w Korbielowie kolędowali na góralską nutę: zespół regionalny JEDLICKI z Pewli Wielkiej, zespół regionalny KROKUSY z Jeleśni, kolędnicy z Zespołu Szkól  w Korbielowie, zespół regionalny GÓRALSKIE NUTKI w Pewli Wielkiej, zespół regionalny ROMANECKA z  Sopotni Małej, zespół regionalny ROMANKA z Sopotni Małej. Każdy zespół miał swoją kapelę góralską, bardzo często złożoną również z uczniów danej szkoły.

Na zakończenie imprezy piękne melodie żywieckie zagrała kapela złożona z muzyków dwóch różnych kapel góralskich,  w składzie Paweł Jafernik, Magda Fijak i Dawid Stasica- stąd dla potrzeby imprezy nazwali się „Eśta z przytupem”.

Imprezie towarzyszyły warsztaty i kiermasz sztuki ludowej. Marian Łoboz z Pewli Wielkiej prezentował tradycyjne drewniane zabawki ludowe, natomiast Maria Łącz i Maria Wąs  z Korbielowa, Maria Płaza z Krzyżówek oraz Zofia Ważka z Sopotni Małej piękne kwiaty z bibuły.

Karczma Pod Borami w Korbielowie „pękała w szwach”. Ta ogromna góralska karczma pomieściła około 300 uczestników i widzów. Panowała wspaniała atmosfera. To dobre miejsce nie tylko na wesela, chrzciny i komunie, ale również wspaniałe miejsce na pokazanie turystom w sezonie zimowym naszego folkloru.

Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni składa serdeczne podziękowania  za współpracę przy organizacji imprezy właścicielowi Karczmy Pod Borami w Korbielowie- Panu Władysławowi Wrzeszcz i życzy, aby cały rok karczma „pękała w szwach”, jak podczas „Kolędowania  w Korbielowie”.

Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni składa również serdeczne podziękowania dla dzieci i młodzieży występujących w Kolędowniu; dla nauczycieli, istruktorów za przygotowanie programu artystycnego; kierownikom, dyrektorom, rodzicom za wspieranie talentów młodych artystów; twórcom ludowym za prezentację rodzimej sztuki ludowej.

Grażyna Patera

zdjęcia Paweł Szewczyk

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny