Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OTA Fundacji Braci Golec

Czcionka:

Ognisko Twórczości Artystycznej Fundacji Braci Golec od kilku lat działa w Gminie Jeleśnia. Jego zadaniem jest prowadzenie nauki gry na instrumentach muzycznych dla dzieci i młodzieży. To także miejsce wspólnego muzykowania i koncertów, kuźnia młodych talentów, które z pewnością dadzą o sobie znać w przyszłości. Ognisko Twórczości Artystycznej rozbudza kreatywność, pozwala uwierzyć w swoje możliwości. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu młodzieży, Fundacja zakupiła na rzecz Ogniska wiele wysokiej klasy instrumentów- skrzypce i heligonki (charakterystyczny dla regionu Karpat instrument ludowy - prototyp akordeonu guzikowego), kilka par dud żywieckich, a także kontrabasy, puzony, trąbki, klarnety, saksofony, waltornie i flety.
Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych pedagogów, wynagradzanych przy wsparciu Gminy Jeleśnia. O poziomie prowadzonych zajęć świadczą zarówno liczne osiągnięcia wychowanków Ogniska, jak i wysoki odsetek uczniów, pomyślnie zdających egzaminy wstępne do Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu.
Dzięki wsparciu finansowemu Gminy oraz Fundacji Braci Golec, zajęcia prowadzone są już od kilku lat. Jedyny koszt jaki ponoszą dzieci to niewielka miesięczna opłata, która pozwala organizować ogniska w kolejnych gminach, kupować potrzebne instrumenty i realizować dodatkowe projekty. Dzieci z rodzin wielodzietnych i z trudną sytuacją finansową są zwolnione z opłaty.

Twój 1% wspiera młode talenty!
Prosimy przekaż swój 1% podopiecznym fundacji, wypełniając deklarację podatkową- wystarczy podać nr KRS: 0000175069

AKTUALNOŚCI:

Przesłuchanie kandydatów do OTA Fundacji Braci Golec

Utworzono dnia 02.03.2015

Fundacja Braci Golec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni informują, że w dniu 9 marca 2015 r. o godz.18.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeleśni odbędą się przesłuchania kandydatów do Ogniska Twórczości Artystycznej Fundacji Braci Golec. Planowane jest przyjęcie 2...

czytaj dalej na temat: Przesłuchanie kandydatów do OTA Fundacji Braci Golec

OTA w Jeleśni

Utworzono dnia 11.02.2015

Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół nr 1 w Jeleśni. Instruktorzy zatrudnieni są przez Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni. Rodzice nie pokrywają kosztów wynagrodzenia instruktorów. Nauka odbywa się na skrzypcach i heligonce. grupa SKRZYPIEC prowadzący mgr Marcin...

czytaj dalej na temat: OTA w Jeleśni

GALERIE:

Dom na skale

Dom na skale

Przesłuchania kandydatów do OTA FBG

Przesłuchania kandydatów do OTA FBG

Inauguracja dzialalności

Inauguracja dzialalności

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny