Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DNI JELEŚNI - NIEDZIELA

Utworzono dnia 20.07.2015, 14:11

W niedzielę 19 lipca 2015 na estradzie Dni Jeleśni wystąpiły: zespół regionalny KROKUSY z Zespołu Szkół nr 2 w Jeleśni, grupy tańca nowoczesnego PRZYBORÓW DANCE z Zespołu Szkół w Przyborowie i TOP KIDS ze Świnnej, zespół regionalny ROMANECKA z Zespołu Szkół w Sopotni Małej, zespół regionalny GÓRALSKIE NUTKI z Zespołu Szkół w Pewli Wielkiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ kilkudziesięciu uczestników Ogniska Twórczości Artystycznej Fundacji Braci Golec, którzy pięknie zagrali na skrzypcach i heligonkach. Po występie dzieci z ogniska swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali również ich instruktorzy. Tradycyjnie na Dniach Jeleśni wystapił zespół regionalny ROMANKA z Sopotni Małej, a kapela góralska EŚTA bawiła uczestników imprezy nawet góralskim rapem. W nastrój dancingu wprowadził nas zespół TRIO VEGA z Marcinem Jandulskim na czele. Gwiazdą wieczoru był zespół BOYS z Marcinem Millerem. Na zakończenie imprezy tłumy uczestników bawiły się podczas dyskoteki prowadzonej przez DJ MK.

Występom estradowym towarzyszyła WYSTAWA MALARSTWA w CKW VESTA oraz w sali GOK Jeleśnia, PLENEROWA WYSTAWA SZTUKI LUDOWEJ, ASTROEVENT- STOWARZYSZENIE POLARIS, JARMARK JELEŚNIAŃSKI, LUNAPARK.
Ogromnym powodzeniem cieszyły się KONKURENCJE SPRAWNOŚCIOWE dla dzieci oraz dorosłych. Tradycyjnie w sobotę odbył się konkurs cięcia drewna, a w niedzielę przeciąganie liny. W cięciu drewna zwyciężyli radni z Jeleśni- Łukasz Hulbój i Janusz Klimczak, natomiast w przeciąganiu liny zwyciężyła drużyna złożona z pracowników firmy ochrony.

Pogoda sprzyjała organizatorom, pomimo frontu atmosferycznego, który przeszedł nad Polską. W imprezie wzięło udział kilka tysięcy ludzi w ciągu każdego dnia. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów prasowych i radiowych. Patronat medialny sprawowały: TVS,  radio ESKA, Radio Bielsko, Gazeta Żywiecka, Nad Sołą i Koszarawą.

Organizatorzy składają również serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy okazali swe wsparcie w przygotowaniach i czuwali nad bezpiecznym przebiegiem całej imprezy.
Za nieocenioną pomoc, zaangażowanie i optymizm szczególnie dziękujemy – sponsorom, wolontariuszom oraz strażakom z OSP Jelesnia oraz tym, którzy przyczynili się by impreza odbiła się szerokim, pozytywnym dźwiękiem wśród uczestników i zainteresowanych.

Sponsorzy Dni Jeleśni 2015:

GRUPA ŻYWIEC S.A
PIWIARNIA ŻYWIECKA SP. Z O.O.
BANK SPÓŁDZIELCZY w Jeleśni
LUNA-PARK Josef Kamienicky
ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY DS. EKOLOGII W ŻYWCU
AUTOSERWIS–SMAGOŃ Tomasz Smagoń Jeleśnia
PPHU „CARO” S.C Studencki Zbigniew i Weronika Jeleśnia
WIWAX Janusz Wiwatowski Jeleśnia
Zakład Budowlano-Montażowy PROBUD SP. Z O.O. Żywiec
ZAKŁAD OPTYCZNY JELEŚNIA - Bartłomiej WYROBEK
PIEKARNIA D.EKO-PIEK Zdzisław Miska Gilowice
HOTEL FERO ACTIVE KORBIELÓW
AVON COSMETICS POLSKA
Zakład Fryzjerski Krystyna Kormaniak Jeleśnia
SALON FRYZJERSKI HAJDUK Ewelina Wąs-Góra Jeleśnia
OŚRODEK SZKOLĄCY KANDYDATÓW NA KIEROWCÓW ROBERT PROSIANOWSKI Żywiec
HOTEL ALPIN  Szczyrk
KWIACIARNIA ANNA LACH Jeleśnia
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ALFA-MED Jeleśnia
Biuro Regionalne Oriflame Żywiec
MAREK KORMANIAK- hurtownia warzyw i owoców Jeleśnia

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny